Времето денес студено и ветровито време со сончеви периоди

0
234

Променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито. Ќе дува засилен северозападен ветер.

Дневната температура нема да се разликува во однос на утринската, а на повисоките места дополнително ќе опаѓа.

Променливо облачно и студено со умерен северозападен ветер ќе биде времето во текот на утрешниот ден.

Од четврток до сабота не очекува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од -10 до 1 степен, а дневните од 0 до 11 степени

Коментирај