Времето денес

0
590

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне во северните делови ќе има краткотраен слаб дожд, а на планините слаб снег. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој вдолж Повардарието и во Пелагонија повремено ќе се засилува.

Утринската температура ќе се движи од -3 до 4, а дневната од 13 до 21 степен.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне со краткотраен слаб дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Коментирај