Времето денес

0
359

Македонија ќе биде променливо облачно, во раните утринските часови со локален слаб дожд.

Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 17 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 13 степени.

В недела и во понеделник сончево со мала до умерена облачност и со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Во вторник и среда ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Коментирај