Времето денес

0
530

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, а попладне на места и зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе достигне до три, а дневната до 22 степена.

Продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во покачување. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кога дневната температура благо ќе опадне, но потоа повторно ќе биде во пораст.

Коментирај