Времето денес

0
406

Денес во попладневните и вечерните часови ќе има зголемена облачност и на повеќе места ќе има краткотраен пороен дожд и услови за појава на ретки грмежи.

Во Скопје температурата ќе се движи од 8 до 24 степени. Позначителна промена на времето ќе настапи од недела попладне и во вечерните часови, кога преку нашата земја ќе помине влажен бран од север кој ќе биде проследен со поројни врнежи од дожд и грмежи.

 

Коментирај