Временска до крај на неделата – Нè чека пресврт со времето

0
744

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец беше времето денеска.

Во Скопје, сончево и топло со температури до 28 степени.

Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд.

Коментирај