Време е да ставиме крај, пред законите нема извини! Одговорност мора да има!

0
182

Време е да ставиме крај, пред законите нема извини! Одговорност мора да има!, напиша на твитер професорката Гордана Силјановска Давкова за пропустот со македонската химна кој го направи Тамара Тодевска.

Силјановска Давкова беше претседателски кандидат поддржан од коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ.

Извор:република.мк

Коментирај