„Врачам се мајци у Босну“ од Бешлиќ грми во соблекувална кога е Ибра тука (видео)

0
155

Шведската фудбалска ѕвезда со босански корени, Златан Ибрахимоиќ, реализираше фантастична премиерна сезона во американската фудбалска лига MLS.

На 27 натпревари во Лос Анџелес Галакси, Ибрахимовиќ постигна 22 гола и запиша седум асистенции и покажа дека годините се уште ништо не му можат.

Со оглед на тоа дека Галакси нешто порано ја заврши сезоната во МЛС лигата Златан и друштвото имаа малку повеќе време за одмор на кој сега му дојде крајот.

Доказ за тоа е видеото од соблекувалната на Ибрахимовиќ после одработениот трининг. Токму ова видео стана хит поради песната „Врачам се мајци у Босну (Београџанко мала)“ од Халид Бешлиќ која одеше во позадина.

Коментирај