Волански сакаше да истрча и во финалето на Копа Америка- полицијата ги препозна и најостро ги казни! (ВИДЕО)

0
278

Ѕвездата од  финалето на Лигата на Шампионите оваа година Кенси Волански сите ја паметат откако се прошета полугола на теренот, а на истиот потег беше подготвена и во финалето на Копа Америка.

Волански заедно со своето момче Виталиј отпатуваа за Рио со една единствена желба да влетаат полуголи во финалето на Копа Америка, но сепак оваа идеја за жал им остана нереализирана поради големото обезбедување и засилените контроли.

View this post on Instagram

Did I distract #8 a little too much?

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on

По откривањето на двајцата од страна на полицијата иако биле маскирани, тие биле фатени и уапсени, по што биде притворени.

-Изгубивме од Копа Америка. Имавме луда авантура, отпатувавме во Бразил и се облековме како навивачи и дојдовме на нашите седишта на стадионот, но се заврши кобно така што Виталиј е уапсен од 20 полицајци. Сега излеговме од затвор и уживаме во Рио, напиша Кенси на својот Инстаграм профил.

Извор: kurir.mk

Коментирај