ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

0
1063

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Ставот на опозициската партија, лидерот на партијата Мицкоски ќе го соопшти на прес-конференција која треба да започне во секој момент.

Коментирај