Во Вардар нешто не штима: Тежок пораз од Мешков Брест

0
386

Со ракометарите на Вардар нешто се случува. Поразот од Килеце по се изгледа не бил случајност по денешниот пораз од Мешков Брест 31-22. Вардарци во Белорусија, играа тешко, без волја за нешто повеќе. Не функционираше ни една линија во тимот, посебно голманите.

Vardar-Meskov-1

Дека нешто не штима се гледа и по малиот број на голови (22), како и по малата ротација.Со овој пораз доведен е во прашање пласманот во следниот круг и сега ќе мораат да одат на победа во следните дуели од групата.

Vardar-Meskov-2

Коментирај