Во стилот на Џејмс Бонд – „де лукс“ слушалки од Master and Dynamic

0
552

Фантастичниот тим на компанијата Master and Dynamic ги здружи силите со славниот производител на алуминиумски куфери Zero Halliburton и креираше ултимативен пренослив аудио сет.

14.1.slusalki-kufer1

Доколку сте на пат од дома кон музичкото студио, во металниот куфер ќе најдете Master and Dynamic големи слушалки МH40, МH30 Boom слушалки, држач за истите и Boom микрофон, во дизајнерски стил „а ла“ Џејмс Бонд.

14.1.slusalki-kufer2

Кога станува збор за карактеристиките овие импресивни слушалки се обложено со фина кафена кожа и дизајнирани се со цел да ги се користат долг период.

14.1.slusalki-kufer3

Овој ексклузивен алуминиумски куфер е произведен во лимитирана серија од само 200 примероци по цела од 750 долари.

14.1.slusalki-kufer4

 Извор: Таратур

Коментирај