Во Македонија експлозоија во фабрика

0
467

Денеска околу 16.10 часот избувнала експлозија во наменската фабрика за производство на муниција „Сувенир” од Самоков, јавува МИА.

Според првичните неофицијални информации, од СВР Битола потврдуваат дека имало експлозија во фабриката и оти нема ниту повредени, ниту загинати во експлозијата.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

Извор:Курир

 

Коментирај