Во Dolce&Gabbana креација Наоми Кемпбел „го украде“ шоуто во Италија

0
259

Ревијата на модната куќа Dolce & Gabbana, која се одржа на езерото Комо во Италија, на едно место собра голем број славни личности од светот на модата и шоубизнисот, но „шоуто го украде“ неприкосновената Наоми Кемпбел која се прошета во фантастичен фустан дизајнерски скроен од споменатите креатори.

Декадентниот фустан и пердувестите детали во разни бои на главата одлично се вклопија со чоколадната манекенка која го плени вниманието со својата грациозност.

 

 

Извор:таратур

Коментирај