ВМРО- ДПМНЕ: Лагите на криминалецот Зоран Заев излегуваат на површина

0
743

Лагите на криминалецот Зоран Заев излегуваат на површина.

Криминалецот Зоран Заев од една страна го лаже народот дека ќе застане во заштита на националните интереси, а од друга страна не се откажува од реализирањето на Тиранската Платформа.

При вчерашната прес конференција неговиот коалиционен партнер Зијадин Села изјави дека ниту потпишал, ниту има намера да потпише или почитува гаранција побарана од Претседателот Иванов.

За Села откажувањето од Тиранската Платформа би било како да се откаже од иднината на своите деца.

Зоран Заев ќе мора да избере дали ќе остане на гаранцијата дадена пред Претседателот Иванов и граѓаните и ќе ја отфрли двојазичноста на банкнотите, униформите и носењето на резолуција за геноцид врз Албанците или ќе си го погази зборот и ќе тргне во реализација на ветувањата дадени пред лидерите на албанските партии.

ВМРО-ДПМНЕ и народот знае колку тежи зборот на Зоран Заев. Многу пати Заев едно зборувал, а друго правел. Многу пати Заев едно ќе кажел преку ден, а веќе друго кажува следниот ден.

На криминалци кои лажат како Зоран Заев не може да им се верува.

Ваквото деструктивно однесување, насочено против македонскиот народ и државата, нема да трае.

Народот секогаш победува.

Коментирај