ВМРО-ДПМНЕ испиша историја, го направи досега најбројниот митинг пред Владата (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

0
1752

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на Република Македонија го направи досега најбројниот митинг, а доказ за тоа е масовноста која ја покажуваат фотографиите.

Граѓаните револтирани и разочарани од лошата политика на Зоран Заев како и кандидатот за претседател од СДСМ Стево Пендаровски излегоа на масовен митинг за поддршка на Гордана Силјановска Давкова.

Во тек е митингот на кој се обраќа кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ  Гордана Силјановска Давкова, додека се очекува да се обрати и лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Во продолжение погледнете го видео преносот од митингот на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на Република Македонија:

Коментирај