Владата ги прогласи четврток и петок за Денови за жалост

0
264

Влада на Република Северна Македонија на својата денешна седница одлучила четврток и петок да бидат прогласени за Денови на жалост. 

Како што претходно информираше владината служба на вечерашната седница се дискутирало за тешката сообраќајна незгода во која животот го загубија 13 лица.

Од таму додаваат дека во текот на утрешниот ден Премиерот ќе ги посети повредените кои се наоѓаат во болница.

Извор: skopjeinfo.mk

Коментирај