Виц на денот: Трпе однесол љубовница дома

0
788

Перо приметува дека неговиот другар Трпе замислен и го прашува: „Трпе, што се случува бе, нешто си замислен?“ – Мора да си барам свој стан, ова повеќе не се издржува!

„Зошто бе?“, зачудено прашува Перо. – Синоќа ќарив една девојка во дискотека. Ја одведов кај нас, почнавме со онаа работа и по едно време добивам СМС од мајка ми од дневната соба: „Синчко, оваа изгледа глуми opгазам”

Коментирај