Виц на денот: Папучар

0
782

Муабетат двајца другари:

-Ти папучар си бе?

-Не бе, зошто?

-Па зошо переш, пеглаш, миеш садови и пружаш алишта?

-Дома си сум бе, шо сакам ќе праам!

Коментирај