Викторија Бекам користи крема направена од нејзината крв – еве колку чини

0
537

Бившата „спајсица“ и веќе етаблирана модна дизајнерка, Викторија Бекам, „списка“ 1.350 евра за новата хидрирачка крема за лице специјално изработена од нејзината крв.

Сопругата на бившата фудбалска ѕвезда Дејвид Бекам се пофали на социјалните мрежи дека користи крема против брчки направен специјално за неа.

21.1.victoria-beckham-krema2

Идејата за новата крема за лице Викторијаја добила минатата недела кога ќерката Харпер (7) ја однела на третман за лице во Германија на клиниката кај популарната докторка Барбара Сурм.

21.1.victoria-beckham-krema1

Оваа популарна докторка е позната по својот третман за лице познат и како “вампирско лице“ каде крвта се вбризгува во „проблематичните места“ на лицето и така и помагаат на кожата побрзо да зарасне.

Овој третман за лице е еден од најпопуларните во Холивуд, а се со цел во вечната борба да се спречи стареењето.

Извор: Таратур

Коментирај