Видете како изгледа 14-годишен фудбалер на Ајакс (фото)

0
338

На социјалните мрежи се појавија фотографии од 14 годишниот фудбалер на Ајакс, Дејвид Исмон кои го „шокираа“ светот.

Причината е што ова момче е двојно повисоко и покрупно од своите врсници и воопшто не изгледа како да има 14 години.

Една фотографија од натпреварот против Спарта Ротердам посебно го привлече вниманието, а на неа се гледа Исмон со противнички фудбалер кој изгледа како џуџе покрај него.

Извор: sportski.mk

Коментирај