(Видео) Ѕвездите на Арсенал нападнати со нож, а едниот херојски им се спротистави!

0
177

Двете ѕвезди на Арсенал, Озил и Колашинац се најдоа во навистина незгодна ситуација во Лондон откако се вратија од турнејата.

Двајцата застанаа пред еден ресторан да ручаат, но беа нападнати од банда која го опколила автомобилот на Озил со скутери.

Членовите на бандата го опколија автомобилот на Озил, а во рацете имаа метални предмети за кои „Дејли Мејл“ тврди дека биле ножеви.

Босанскиот фудбалер, Колашинац без ни малку страв тргна да се пресмета со хулиганите кои веднаш избегаа.

Засега нема официјална реакција од фудбалерите, клубот и полицијата за овој случај, a очевидците велат дека исплашениот Озил избегал од автомобилот и се сокрил во соседниот ресторан.

Коментирај