(Видео) Жителите на Синсинати одушевени – Новак си трча по улиците на градот!

0
542

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, пристигна во Синсинати каде ја брани титулата освоена минатата година.

Додека излезе на терените, Новак вредно тренира.

Така, најдобриот српски тенисер на сите времиња сподели едно видео до своите следбеници на социјалните мрежи во кое тој трча низ улиците на Синсинати и тоа во населено подрачје.

Несомнено е дека привлече големо внимание од ’соседите’ на кои им е чест што легендата на белиот спорт е во нивниот крај…

Коментирај