ВИДЕО: Жерновски контра Спасовски и Димитров: Мизрахи немала обврска да ја смени таблата

0
4287

Заменикот-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски тврди дека министерката за Труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, немала обврска да ја менува таблата со Република Македонија.

Министерката Мизрахи со табла со натпис Република Македонија, без насилно наметнатата „Северна“

Во емисијата „Топ Тема“ на Телма, Жерновски во дебата со Тимчо Муцунски, ја урна владината позиција дека Мизрахи е виновна, со тоа што истакна дека Мизрахи не прекршила ниту еден рок што би се однесувал на менување на таблата.

Коментирај