(Видео) ЗАСЛУЖЕНО: Маестро Дибиров го има најдобриот гол на Ф4 турнирот во Келн!

0
297

Голот на Тимур Дибиров е прогласен за најдобар на турнирот во Келн.

Само за илустрација, колкаво е значењето на овој погодок е коменатор на спортскиот новинар на изборот на „топ 5“ погодоци од финалниот викенд во Келн:

„Добро што доаѓа лето бидејќи ќе ни треба цело тоа време за да сфатиме како му успеа ова“.

Коментирај