ВИДЕО: Започна директен судир меѓу Русија и САД – Русија ги пушта системите, на удар американските дронови

0
4666

Русите ја започнаа акцијата на отстранување американски беспилотни летала (дронови) во Сирија, пренесува американски Ен-Би-Ес повикувајќи се на воени извори.

Русите ги попречуваат сигналите и навигацијата на американските дронови што би имало големи последици по американската операција во Сирија, наведува оваа телевизија.

Не е соопштено дали некој од дроновите паднал поради пречките во сигналите.

Коментирај