ВИДЕО: Заев и Боки 13 потпишале меморандум за соработка и логистичка поддршкa

0
969

Бојан Јовановски алијас Боки 13 преку видео обраќање на „Меѓународниот Сојуз – Скопје“ открива дека премиерот Зоран Заев ветил директна поддршка и логистика на проектите за кои се испостави дека се криминални акти, уцени и рекет.

Видеото е со инсерти од снимка на Макфакс, а го пренесуваат социјалните мрежи.

„Oooo, Вилма, (бомба) #комуњато се пие и денес, на здравје за директната соработка меѓу Боки 13 и Зоран Заев за директно инволвирање на Владата на Република Македонија во логистика на проектите на меѓународниот сојуз во вршење на Рекетот“, стои во објавата на Твитер профилот потпишан како Демир

Коментирај