ВИДЕО: За да го разберете овој дриблинг ќе ви биде потребна повторена снимка!

0
305

Малиот фудбал или футсалот знае да изобилува со атрактивни потези, а сега на социјалните мрежи се појави едно видео од еден навистина чудесен дриблинг. Мајсторе, секоја чест!


View this post on Instagram

Name this move 😱 @betopivo999 🎥 @fcstalitsa (h/t @str9ker)

A post shared by 433 | Football (Soccer) (@433) on

Извор: sportski.mk

Коментирај