ВИДЕО: Во Далас никогаш не е досадно – Дончиќ му мавна „чврга“ на Марјановиќ, па доби воспитна

0
160

За време на предсезонските средби во НБА лигата, се чини никогаш не е досадно. Новиот ростер на Далас годинава има огромен потенцијал, а дел од ѕвездите се забавуваат на средбите пред почетокот на официјалната сезона. Со Лука Дончиќ очигледно во Тексас е урнебесно интересно, особено во неговиот однос со своите пријатели каков што е и Боби Марјановиќ.

Камерата ги фати на клупа како си прават детски „финти“.

Коментирај