(Видео) И во 2017 Вардар не беше фаворите против Барселона, а потоа им се случи ова!

0
269

Ракометарите на Вардар го дознаа противникот во 1/2 финалето од Ф4 турнирот во Келн.

Тоа добро познат противник со кого РК Вардар играше исто така во 1/2 финалето во 2017 година кога и стана за првпат европски шампион.

Барселона и тогаш исто како и сега важи за огромен фаворит против Вардар, а во 2017 нашиот шампион успеа да слави голема победа и да го покори каталонскиот гигант.

Херој во тој дуел беше Лука Циндриќ кој погоди во последната секунда од мечот и донесе големо славје за вардарци но и за целата македонска јавност..

Еве што и се случи на Барселна тогаш во 2017 година….

Коментирај