ВИДЕО: Вицепремиерката со лизгави позиции – A1on ја потсети Шеќеринска што зборувала за амнестија

0
858

Во рубриката „Проверка со факти“ порталот А1он ја потсетува вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска што зборувала за амнестија и простување на учесниците на настаните од 27 април.

Во мај 2017 година таа вели: „Нема да се пазариме за амнестија“, но година и пол подоцна, овој месец, Шекеринска има други позиции: „Подготвена сум не само да протстам, туку и да поддржам таков закон“.

Извор: Република.мк

Коментирај