ВИДЕО: Веќе го имаме забивањето на годината во НБА!

0
272

Кошаркарот на Милвоки, Џианис Антетокумпо изведе неверојатно забивање на мечот против Детроид.

Пред завршувањето на првата четвртина Џианис со прекрасен дриблинг се ослободи од двајца кошаркари и тргна кон кошот каде го чекаше Џон Леуер, а овој заби преку него.


Извор: Таратур.мк

Коментирај