(ВИДЕО) Уште еднаш македонска мајсторија среде Шпанија: Барди со нов фантастичен погодок од слободен удар

0
2012

Леванте во рамки на 36. коло во Ла Лига ја победи екипата на Леганес со 3:0.

Нашиот интернационалец, Енис Барди постигна фантастичен погодок повторно од слободен удар. Неговиот удар беше упатен под живиот ѕид во десниот агол.

Ова беше дури седми погодок на нашиот репрезентативец во неговата дебитантска сезона во Шпанија.

Погледнете :

Коментирај