ВИДЕО: Уште еден „цепелин“ на Лакрабер и Лекиќ во ТОП 5 голови во ЛШ

0
303

Голот постигнат по акцијата на ракометарките на Вардар, Александра Лакрабер и Андреа Лекиќ повторно се најде во изборот на ЕХФ за најдобрите голови во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Погодокот постигнат на реваншот во Скопје, беше сличен на то реализиран со цепелин на гостувањето кај Митјиланд на првиот меч.

И тогаш и сега го зазема четвртото место во изборот на ЕХФ ТВ.

Головите од ТОП 5 на колот во ЛШ може да погледнете на следниот линк.

Коментирај