(Видео) Уште еден брутален нокаут во ММА – Со еден удар ја реши борбата!

0
487

Брутален нокаут беше одбележан на ММА спектаклот “Belator 221 Гран-при”, а бразилецот Даглас Лима му го нанесе првиот пораз на англичанецот Мајкл Пејџ!

Во втората рунда Лима со страшно кроше го удри во брадата и го испрати на подот, но тој не застана таму.

Веднаш му пријде и со два брутални удари во главата го докрајчи.

Тоа беше првиот пораз на Пејџ во 15-тата борба, колку имаше во неговата кариера. Лима сега има резултат 37:7.

Погледнете го нокаутот….

https://twitter.com/BellatorMMA/status/1127409687777951745

Коментирај