Видео: Цел свет му се смее на Погба поради овој потег!

0
416

Најскапиот фудбалер во историјата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во последно време е очаен како на теренот, така и надвор од него.

Тој јавно го критикуваше тренерот поради тактиката, па остана без капитенската трака, се смееше на социјалните мрежи додека неговиот тим губеше од второлигаш, а притоа игра под сите очекувања на теренот.

Синоќа Јунајтед на свој терен одигра реми без голови против Валенсија во ЛШ, а целиот свет денес зборува за новиот „потег“ на Погба.

Видете како заврши обидот на Французинот да го запре противничкиот играч.

Извор: sportski.mk

Коментирај