(Видео) Трагедија во Мексико – Млад фудбалер виновен за сообраќајна несреќа со фатални последици за две лица!

0
255

Мексиканскиот фудбалер Жоао Малек (20) е обвинет за у*иство на двајца луѓе во неговата родна Гвадалахара.

Малек во неделата предизвика сообраќајна несреќа во која загинаа две лица.

Фудбалерот заработи повреди, кои не се опасни по неговиот живот, и е згрижен во болница.

Малек во последните две години играше за Б тимот на Порто и Атлетико Севиља (Б-тимот на Севилја).

Тој беше член на помладата селекција на Мексико.

Коментирај