ВИДЕО: Тотенхем преку Реал до осминафиналето во ЛШ

0
416

Фудбалерите на Тотенхем беа поуспешни од актуелниот европски првак Реал Мадрид и по победата соод 3:1 остварена синоќа во Лондон, обезбедија пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Во второто дерби на вечерта Манчестер Сити го совлада Наполи за задржување на максималниот ефект и по четвртата рунда и пласман во следната фаза од елитното натпреварување.

Резултати 4.коло ЛШ сегмент Е-Х:

Е-група: Ливерпул – Марибор 3:0, Севиља – Спартак Москва 2:1.

Ф-група: Наполи – Манчестер Сити 2:4, Шахтјор Доњецк – Феенорд 3:1.

Г-група: Бешикташ – Монако 1:1, Порто – Лајпциг 3:1.

Х-група: Борусија Дортмунд – АПОЕЛ 1:1, Тотенхем – Реал Мадрид 3:1.

Коментирај