ВИДЕО: Страшна повреда на кошаркарот на Фенербахче и противниците се фаќаа за глава

0
379

Во турскиот шампионат во натпреварот помеѓу Фенербахче и Бујкмече видовме една страшна повреда на кошаркарот на Фенер.

Тајлер Енис заработи тешка повреда уште во првите минути од натпреварот, а според информациите на турските медиуми веднаш бил пренесен во болница.

Реакциите на неговите кошаркарите на теренот и изразот на неговото лице се најдобар опис за тоа за каква повреда се работи.

Извор: sportski.mk

Коментирај