(Видео) Страшна повреда на Дејан Манасков во дербито со Пик Сегед!

0
764

Дејан Манасков кој игра за Веспрем, заврши со раскрвавена глава на куп-финалето помеѓу Веспрем и Пик Сегед, кое го добија противниците со 28-27 во тензичната и возбудлива пресметка за трофејот.

manaskov

Манасков доби еден намерен лакт удар во главата од хрватот Блажевиќ, па потоа со крвава клава тргна и во пресметка со клупата на Пик Сегед, откако доби расекотина и настрада во ова финале во унгарскиот ракометен куп.

Манасков в среда и недела го очекува настап за македонската репрезентација во двојната пресметка со Исланд, прво на гости, а потоа и на домашен терен во евроквалификациите.

ВИДЕО од инцидентот…..

 

Коментирај