(ВИДЕО) Страшен судир на русинот Исакјан на трката во Белгија

0
1812

Матевос Исакјан учествуваше на Светското првенство за издржливост на познатиот белгиски “Спа-Франкоршам”, кога се случи катастрофа.

Тој изгубил контролата на својот автомобил додека се приближувал кон озлогласениот Оу-Руж свиок на патеката Спа во Белгија.Се преврти двапати, а потоа автомобилот се урна во бариерата.

Неверојатно, 20-годишниот Русин потоа излезе од возило без каква било медицинска помош.

Погледнете:

Коментирај