(Видео) Снимка за уживање: Вимблдон ги изненади фановите со видео од најдобрите моменти од првата недела на гренслемот!

0
155

Вчера беше ден за одмор на натпреварувачите на третиот гренслем во годината Вимблдон 2019, а денеска продолжуваат натпреварите.

Во првата недела се случија голем број изненадувања во обете конкуренции каде многу фаворити го завршија настапот на Вимблдон, а исто така првата недела донесе и многу атрактивни поени во кои уживаа гледачите на терените и оние покрај малите екрани.

Па така паузата меѓу двете недели ја искористија организаторите на Вимблдон за правеше на една одлична видео компилација од најдобрите потези и моменти од првата недела на турнирот во Лондон.

Очекувано во истата имаше место за Надал, Ѓоковиќ, Андерсон, па дури и за 15-годишната сензација од САД, Коко Гоф.

Уживајте во оваа видео снимка од најатрактивните поени досега на Вимблдон:

Коментирај