(ВИДЕО) Смешната симулација на Пепе на која се смее цел свет!

0
653

Португалија успеа да го победи Мароко со голот на Роналдо, но главна „ѕвезда“ на социјалните мрежи е дефанзивецот Пепе.

Имено, после еден корнер Бенатија го потчукна по грбот екс стоперот на Реал Мадрид, а овој падна како покосен…

Навистина смешно.Поради тоа веднаш Пепе стана предмет на исмејување на социјалните мрежи, па некои од коментарите се дека „навикнат е да паѓа при првиот допир“.

Извор: sportski.mk

Коментирај