(Видео) Ситуација каква што не се гледа „секој ден“: Не прими гол, но остана „без“ голот

0
2040

Неверојатна ситуација беше видена во чешкиот шампионат помеѓу Млада Болеслав и Злин.

Фудбалерот на Млада Болеслав, Мараеш кон средината на првото полувреме се обиде да го изненади истрчаниот голман на Злин, Зима и да го лобува од голема одалеченост. Сепак голманот успеа да го спаси својот гол, но и да го скрши.

Погледнете:

Извор : sportski.mk

Коментирај