(Видео) Сити до последното коло се бореа за него, а сега за 5 мин го загубија трофејот од Премиер лигата!

0
150

Манчестер Сити оваа сезона направи историски успех во Англија и ги освои трите најважни трофеи во англискиот фудбал – Премиер лигата, ФА Купот и Лига Купот.

„Граѓаните“ го прославија успехот со парада низ Манчестер каде продефилираа со освоените трофеи.

trophy

При прославата шампионскиот пехар од Премиерлигата падна од вториот кат во клупската база и се скрши…

Коментирај