(ВИДЕО) Систина на бизнисменот Орце Камчев ја прелетуваат хелихоптери?!

0
1347

Во моментов над Систина летаат хелихоптери, пренесе порталот digital news. Граѓаните кои се во близина видно вознемирени од бучавата испратиле видео до нивната редакцијата.

Инаку, бизнисменот Камчев е сведок во аферата Рекет, од кого всушност Бојан Јовановски изнуди 1.5 милиони евра за да се спаси од обвинение од страна на СЈО.

На снимките кои излегоа во јавноста, Јанева му вели на Камчев да не се секира и дека се ќе биде ОК.

Во моментот специјалната обвинителка Катица Јанева дава исказ пред обвинител.

Видеото е тука. 

Извор: digital news.mk

Коментирај