ВИДЕО: Што мислеше Ромеро кога вака истрча, пред да го лобуваат!?

0
248

Оле Гунар Солскјер ги измеша картите за натпреварот на Манчестер Јунајтед против Клуб Бриж.

Бриж одлично го започна натпреварот и поведе со 1:0 уште во 15 минута. Еден од главните виновници за овој гол беше голманот Серхио Ромеро кој несфатливо истрча далеку од својот гол.

Извор: Спортски.мк

Коментирај