(Видео) Шокантна снимка: Славниот голфер пијан и дрогиран уапсен од полицијата!

0
699

Легендарниот играч на голф, Тајгер Вудс, беше во голема неволја пред две години.

Славниот Американец беше уапсен во Флорида во мај 2017 година за возење под дејство на алкохол и дрога..

Сето тоа е минато време за 43-годишен играч на голф, но сега се појави видео од неговиот “престој” во полициската станица.

Видеото покажува дека Вудс е целосно дезориентиран и не знае што прави.

На крајот, полицајката мораше да му објасни дека треба да “дува”, а не “да цица”

Вудс успеа да се справи со проблемите и да се врати на голф терените, а по 11 години конечно успеа да освои еден гренслем турнир…

Погледнете го видеото на овој ЛИНК

Коментирај