(Видео) Само во Србија – Вечното дерби прекинато, кровот попушти, удри гром и снема струја!

0
196

Кошаркарското “вечно” дерби во салата “Александар Николиќ” беше прекинато во 32. минута при водство на Партизан од 56:55 против Црвена Ѕвезда.

Тогаш натпреварот беше прекинат, бидејќи црно-белите обожаватели, незадоволни од судењето, почнаа да фрлаат разни предмети на теренот.

Меѓутоа, дури и кога “гробарите” се смирија, натпреварот не беше продолжен.

peskir

Покривот на салата “Пионир” почна да протекува!

trinkeri

Гром ја погоди салата, по што третина од светлата се изгасија. Трибините останаа во мрак.

Коментирај