(Видео) Само поради ова Федерер се смета за најдобриот на сите времиња!

0
188

За многумина, Роџер Федерер е најдобриот тенисер на сите времиња. Дури и навивачите на Ѓоковиќ и Надал ќе признаат дека никогаш не бил роден тенисер кој играл толку убаво и елегантно.

По четиригодишна пауза, легендарниот Швајцарец одлучи да игра на Ролан Гарос и веќе неколку дена тренира на земјените терени во Париз.

Неговата последна тренинг сесиja беше одбележана со потег поради кој Федерер многумина го сметат за тениски волшебник.

Федекс тренираше со Диего Шварцман, и откако Аргентинецот одигра силен удар, швајцарецот ја стопираше топката толку добро што се чинеше дека му се залепи за рекетот….

Коментирај